Poprechádzajte sa po malebnej Kodani

Poprechádzajte sa po malebnej Kodani

Ak túžite na chvíľu vypadnúť z nudného stereotypu, alebo sa len trochu schladiť po tohtoročných 35-stupňových letných horúčavách, výlet do Kodane je jeden z najlepších nápadov! Objavte príjemné zákutia mesta peši, na bicykli či loďkou, pokochajte sa architektúrou a na vlastnej koži zakúste význam dánskeho slovka „hygge“ [hue-gah].

V hlavnom meste Dánska – Kodani nájdete priateľskú, pokojnú a zároveň živú atmosféru, ktorú si obľúbite hneď po príchode. Nádherné zelené parky, moderný dizajn elegantne prepojený s bohatou históriou a cyklotrasy, po ktorých sa bezpečne dostanete kamkoľvek. Tip na romantickú večeru? Čo takto ochutnať tradičný dánsky smørrebrød a fľašku vychladeného piva Carlsberg počas plavby loďkou po kodanských kanáloch? Alebo ste radšej za piknik v jednom z mnohých parkov, či posedenie na terase niektorej z reštaurácií lemujúcich farebný Nyhavn?

goboat11

Rozhodnutie je len a len na vás. Pomôcť vám môžu aj lety spoločnosti Ryanair z Budapešti priamo do Kodane už za 45e. V cene letenky je príručná batožina rozmerov 55cm x 40cm x 20cm, s maximálnou povolenou hmotnosťou 10 kg. Môžete si so sebou zobrať ešte jednu malú tašku napríklad na notebook rozmerov 35 x 20 x 20 cm. Letenky za tieto ceny sú dostupné v období od septembra do konca novembra 2016.

let budapest-kodan

Ceny ubytovania závisia samozrejme od lokality a vašich preferencií. Najnižšia cena pre jednu osobu za päť nocí v hosteli Urban House Copenhagen (pešia vzdialenosť od centra mesta) je 149e.ubytko

Komentáre