Predvianočný Rím len za 58€

Predvianočný Rím len za 58€

Zavítajte do hlavného mesta Talianska v decembri a zažite neopakovateľnú predvianočnú atmosféru. Tradičný betlehem v životnej veľkosti vo Vatikáne vás zaručene naladí na vianočnú nôtu. Vianočné trhy v Ríme sú doslova gurmánskym rajom. Tie najväčšie nájdete na námestí Piazza Navona.  Preskúmajte starobylé ruiny, pozrite si tajomné historické pamiatky a užite si všetky pôžitky nádherného Večného mesta počas najkrajšieho obdobia v roku.

rome-1036018_1280

Termíny a letenky

Lacné spiatočné letenky je možné si zarezervovať napríklad v termíne od 6 do 10 decembra 2016. Cena je 58€. Letí sa z Bratislavy. V cene letenky je zahrnutá batožina do 10 kg. K dispozícií je aj mnoho ďalších zimných termínov za perfektné ceny.

rím letenky orezane

Rezervovať letenky

 

Ubytovanie

Výhodné ubytovanie od výmyslu sveta nájdete cez booking.com. Náš tip na komfortné ubytovanie v skvelej lokalite je Laterano Guest House. Zaplatíte 126€ za 4 noci pre 2 osoby.

ubytko rím orz

Rezervovať ubytovanie

 

TOP miesta

Miesta, ktoré rozhodne nevynechajte:

  • Koloseum: slávny amfiteáter s kapacitou 50 000-80 000 divákov je najväčší, ktorý bol postavený v Rímskej ríši.  Postavenie kolosea trvalo 8 rokov.
  • Forum Romanum: jedno z najvýznamnejších archeologických nálezísk sveta. Návštevníkom ohromuje slávnymi antickými budovami a tajomnou atmosférou.
  • Pantheon: jeden z najlepšie zachovalých pamätníkov antického Ríma nájdete na námestí Piazza della Rotonda. Úžastný je nielen zvonku, ale i zvnútra.
  • Španielske schody: najširšie schodisko v Európe sa nachádza na námestí Piazza di Spagna. Elegantné schody sú obľúbeným miestom umelcov.
  • Vatikán: najmenší štát na svet nachádzajúci sa v strede Ríma. Centrum katolíckeho sveta. Bazilika svätého Petra je považovaná za najväčšiu náboženskú stavbu sveta.
  • Fontána Trevi: nádherná fontána je naozaj atrakcia svetového formátu. Legenda vraví, že ak hodíte do fontány mincu, jedného dňa sa vrátite do Ríma.

 

italy-1633421_1280

Komentáre