Šarmantný Lisabon iba za 140€!

Šarmantný Lisabon iba za 140€!

Lisabon je po Aténach druhé najstaršie hlavné mesto Európy. Je rodiskom portugalských moreplavcov a cestovateľov, ktorí majú na svedomí prvé zámorské objavy. Piesočnaté oceánske pláže sú len na skok od Lisabonu. Tak na čo ešte čakáte? Šup, šup na letenky, zaleťte si do Lisabonu, naskočte do retro električky a objavte dušu tohto pôvabného mesta.

Termíny a letenky

Spiatočné letenky od nízko nákladovej leteckej spoločnosti Wizz Air z Budapešti do Lisabonu v decembrovom termíne od 9.12 do 14.12. kúpite za 140€. Ideálny čas na vianočné trhy v Lisabone. V cene letenky je malá príručná batožina. Lacné letenky sa dajú nájsť aj v mnohých ďalších termínoch od novembra do februára.

wizz air lisabon orz

Rezervovať letenky

 

Ubytovanie

Výhodné ponuky ubytovania v hosteloch, ale aj v malých penziónoch blízko centra mesta nájdete na stránke booking.com. Náš tip je ubytovanie za dobrú cenu v štýlovom penzióne Estrela Charming Rooms, s veľmi dobrým hodnotením od hostí 8,4. Za celý pobyt zaplatia 2 osoby v penzióne 102€. To je necelých 13€ osoba/noc.

Rezervovať ubytovanie

 

Cesta z letiska

Lisabonské letisko je blízko centra mesta a je veľmi ľahko dostupné prostredníctvom mestskej hromadnej dopravy. Najjednoduchší spôsob je kúpiť si lístok na metro a nasadnúť na červenú linku. Na stanici Alameda prestúpite na zelenú linku metra. Keď vystúpite na stanici metra Rossio alebo Baixa-Chiado, ocitnete sa priamo v centrálnej časti hlavného mesta Portugalska.

Čo musíte vidieť

Lisabon je charizmatické mesto, ktoré ponúka oveľa viac, ako len zopár hlavných turistických atrakcií. Straťte sa v nádherných “zašitých” uličkách Alfamy a vypočujte si dojímavé piesne fado spevákov. Ak si chcete Lisabon naozaj užiť, kúpte si lístok na žltú električku 28 a prevezte sa s ňou cez krásne lisabonské štvrte.  V uličkách štvrte Bairro Alto nájdete Pinky Street, ktorá je legendou lisabonského nočného života.

TOP:

  • Belémska veža: rozprávková stavba je symbolom portugalských moreplavcov. Patrí do svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa v mestskej štvrti Belém, ktorá je okrem iného známa aj tým, že tu robia najlepší koláčik Pastel de nata.

belen-tower-1359337_1280

  • Praca do Comercio: hlavné lisabonské námestie si vás získa typickou portugalskou atmosférou a krásnym výhľadom na rieku Tejo, Príďte chvíľku pred západom slnka. Pohľad, ako zapadá za známy lisabonský most 25. augusta je jedinečný zážitok.

lisabon

  • Miradouro Santa Luzia: lisabonské miradouros (vyhliadky), sú miesta na kopcoch, ktoré ponúkajú úžasné výhľady na celé mesto. Miradouro Santa Luzia je jedna zo zastávok známej lisabonskej električky 28.

lisabon

Tajný tip: bizardný, tak trochu zvláštny, ale zároveň krásny. Pensão Amor je bar, kde portugalský junáci volajú ženy na rande. Toto miesto je naozaj originálne.

Komentáre