Spiatočná letenka do Thajska za 429€!

Spiatočná letenka do Thajska za 429€!

Zaleťte si do hlavného mesta Thajska a odneste si z východnej Ázie kopec zážitkov! Thajci nazývajú  Bangkok Krung Thep, čiže “Mesto anjelov”. Bangkok je moderná a živá metropola. Jedno z najpôsobivejších miest sveta. Raj batôžkarov, ale i tradičných turistov. Žije tu viac ako 10 milión obyvateľov. Bangkok leží na rieke Chao Praya. Rieky a kanály sú srdcom Bangkoku a vodné taxi sú veľmi častým spôsobom prepravy.

bangkok-888182_1280

Termíny a letenky

Výhodnú spiatočnú letenka z Viedne do Bangkoku iba za 429€ si môžete kúpiť napríklad v termíne od 29.11 do 12.12. Letí sa s leteckou spoločnosťou Etihad Airways.

Rezervovať letenku

 

Ubytovanie

Najvýhodnejšie ubytovanie v Thajsku nájdete na booking.com. Ubytujte sa napríklad v dobre hodnotenom hoteli Eco House vo krásnej štvrti Phaya Thai, len 1 km od turistickej atrakcie Jim Thompson House. Budete bývať v izbe s vlastnou kúpeľnou, wifi pripojením a klimatizáciou. Ubytovanie sme hľadali od 30.11. do 12.12. Cena za 12 nocí pre 2 osoby je skvelých 157€!

bangkok ubytovanie orz

Rezervovať ubytovanie

 

Týchto 5 vecí musíte zažiť v Bangkoku!

1Wat Phra Kaew (chrám Smaragdového Buddhu) : architektonický skvost, ktorý je považovaný za najvýznamnejší budhistický chrám v Thajsku. Uvidíte viac ako 100 starodávnych budov krásne zdobených zlatom a farebnými diamantami.

2. Wat Pho – gigantický ležiaci Buddha: pozoruhodný 46 metrov dlhý a 15 metrov vysoký ležiaci Budha stojí za návštevu. V komplexe Wat Pho stoja aj 4 kaplnky, kde sa nachádza 394 sošiek Budhu a dlhý rad zlatých sôch znázorňujúcich Budhu v lotosovom sede.

3. Kao San Road: na známej uličke v centre Bangkoku nájdete obchodíky so všetkým možným aj nemožným, batôžkárske hostely, party kluby a podivný, ale napriek tomu chutný thajský street food. Ak ste prišli do Thajska vyskúšať grilovaný hmyz, tu ste správne!  

4. Lumphini Park: nevynechajte návštevu krásne udržiavaného a zeleného parku Lumphini park. Zamierte sem napríklad po obede, odpočiňte si na tráve a načerpajte energiu. Ak prídete do parku podvečer, môžete si spolu s ostatnými ľuďmi zacvičiť aerobik.

5. Jim Thompson House: dom amerického architekta. Miesto plné zelene, tradičných thajských drevených domov a jazierok je oázou pokoja. Jim Thompson je okrem architektúry známy najmä vďaka vývozu thajského hodvábu.

bangkok-1179863_1280

Komentáre