Spoznajte tri mestá – Rím, Tokio, Londýn za 389 €

Spoznajte tri mestá – Rím, Tokio, Londýn za 389 €

Ak už nejaký čas rozmýšľate, že navštívite Japonsko, teraz je ten správny čas. Je veľmi pravdepodobné, že množstvo času strávite hlavne v Tokiu, je to skutočne obrovské mesto, ktoré stojí za to spoznať. Zaujímavé miesta nájdete aj v priľahlých oblastiach ako Yokohama, Hakone a Kamakura.

disney-832108_1280

Skutočne výnimočnú cenu za letenku ponúka letecká spoločnosť Aeroflot. Let je trošku skomplikovaný tým, že odletové a príletové letisko sa nenachádza v blízkosti Slovenska. Čo je pre niekoho nevýhoda, môže byť pre správneho cestovateľa príjemná výzva. Ale cena 389 € za všetky letenky možno zaujme aj pohodlnejších cestovateľov. Na ceste do Tokia máte možnosť stráviť dva dni v Ríme a na ceste späť tiež niekoľko dní v Londýne.

LETENKY:

Bratislava – Rím, 8. 5. 2017 (Ryanair)
Rím – Tokio, 10. 5. 2017, Tokio – Londýn, 20. 5. 2017 (Aeroflot)
Londýn – Bratislava, 21. 5. 2017 (Ryanair)

Bratislava – Rím, 8. 5. 2017 (Ryanair), 56,99 €

Na to, aby ste sa dostali na let z Ríma bude najvýhodnejšie si zakúpiť letenku spoločnosti Rynair do Ríma. Vzhľadom na fakt, že ide o doobedný let, tak do odletu do Tokia máte jeden a pol dňa na krátku prehliadku Ríma. V máji by vám s najväčšou pravdepodobnosťou malo priať aj počasie. Letenku si môžete rezervovať na stránke ryanair.com.  Pozor na fakt, že v cene máte iba príručnú batožinu. Pri troche skromnosti sa do príručnej batožiny v teplom mesiaci kľudne zbalíte na dva týždne.

Snímka2

 

Rím – Tokio, 10. 5. 2017, Tokio – Londýn, 20. 5. 2017 (Aeroflot), 289 €

Od 10. mája začína váš výlet do Japonska. Výhodou letu je, že je bez prestupu s jedným technickým stopom v Moskve. Je potrebné si priamo u leteckej spoločnosti overiť, či potrebujete víza. Letenky za cenu 289 € sú na lety od apríla 2017.

V cene letenky máte príručnú batožinu a batožinu do podpalubia s maximálnou váhou 23 kg.

Letenku môžete rezervovať tu.

Snímka1

Londýn – Bratislava, 21. 5. 2017 (Ryanair), približne 44 €

Na let späť vám opäť odporúčame využiť leteckú spoločnosť Ryanair. V prípade, ak vám Bratislava menej vyhovuje, z Londýna sa viete dostať aj do Brna, prípadne Košíc. Aktuálna cena za ranný let na 21. 5. 2017 je približne 44 €. Tí, ktorí chcú ušetriť, môžu tú jednu poslednú noc prespať aj na letisku. Určite nebudete jediný.

Snímka3

UBYTOVANIE TOKIO:

Hostel, približne od 15 €/ noc/ osoba

Tokio je jedno z najdrahších miest na svete. Podľa toho sú aj ceny ubytovania. Najlacnejšie ubytovanie poskytujú hostely. V Tokiu často nájdete hostely, kde vaša posteľ bude pripomínať kapsulu. Ceny sú veľmi prijateľné a ubytovanie je medzi cestovateľmi veľmi obľúbené. Výborné hodnotenie má hostel Edo Tokyo Hostel. Za 10 nocí zaplatíte 157 €. Rezerváciu urobíte na stránke booking.com.

Hotel, približne od 50 €/ noc/ osoba

V prípade, ak máte záujem o ubytovanie s vlastnou izbou a kúpeľňou budete musieť siahnúť hlbšie do peňaženky. Za ubytovanie v trojhviezdičkovom hoteli zaplatíte približne okolo 50 €  za noc na osobu. príjemné ubytovanie ponúka napríklad hotel APA Hotel Sugamo Ekimae. Za ubytovanie pre dve osoby na 10 nocí zaplatíte 944 €. Rezerváciu môžete urobiť tu.

 

Komentáre