Výlet do afrického Marrákešu za 169€!

Výlet do afrického Marrákešu za 169€!

Marrákeš je starobylé marocké mesto, v ktorom sa mieša západný svet s čarom Orientu. Krivolaké uličky. Pestré farby. Lákavé vône všade navôkol. Sladký mätový čaj. Hltači ohňa, krotitelia hadov, prefíkaní obchodníci. Aj toto sú charakteristiky jedného z najkrajších miest Severnej Afriky, ktoré vyzerá ako vystrihnuté z rozprávok Tisíc a jednej noci.

headwear-1623128_1280

Termíny a letenky

Vraví sa, že ako na Nový rok, tak po celý rok. Cestujte hneď prvý deň v roku! Využite jedinečnú možnosť letieť prvý deň v roku do afrického mesta Marrákeš na 12 dní iba za 169€. Na výber je množstvo iných termínov. Odlieta sa ráno na Nový rok z Viedne s rakúskou leteckou spoločnosťou flyNiki.

marrakech letenka

Rezervovať letenky

 

Ubytovanie

Najlacnejšie a najširšie možnosti ubytovania v jednom z najkrajších miest Maroka nájdete na stránke booking.com. My sme pre vás vybrali ubytovanie v obľúbenej časti Medina, priamo v srdci Marrákeša. Hotel Aday je zariadený v tradičnom marockom štýle. Ponúka wifi zdarma vo všetkých izbách a tiež bezplatné zrušenie rezervácie do 5 dní pred príchodom. Hotel je vzdialený iba 15 minút cesty od medzinárodného letiska Menara a za extra poplatok vám vybavia transport z/na letisko. Cena za izbu pre 2 osoby na 11 nocí je 196€. To znamená, že zaplatíte menej ako 9€/osoba/noc.

Rezervovať ubytovanie

 

Potulky Marokom

Maroko je nádherná a tajomná krajina Severnej Afriky. A Marrákeš je skvelým východiskovým bodom na jej spoznávanie. Najlepším spôsobom je prenajať si auto a prechodiť ju krížom krážom. Auto vám zaručí voľnosť. Chcete si pozrieť viac miest, nechcete si prenajímať auto a chcete ušetriť čas a financie? Potom je vlak dobrou voľbou. V krajine sú dobre vybavené aj nočné vlaky medzi veľkými mestami.

Výlet na Saharu

Áno, práve púšť Sahara je miesto, ktoré pri návšteve Maroka nesmiete vynechať. Farebný západ slnka nad dunami si zapamätáte navždy. V púšti žijú domáci obyvatelia Maroka – berberi, ktorí vás radi vysadia na ťaví chrbát.

camel-1494724_1280

Pohorie Vysoký Atlas

Marrákeš leží priamo na úpätí vysokánskeho pohoria Atlas.  V blízkosti pohoria Vysoký Atlas vás to začne pravdepodobne ťahať aj do ďalšieho úžasného národného parku Toubkal. Leží tu najvyšší vrchol nielen Maroka, ale celej Severnej Afriky. Jebel Toubkal má až 4167 metrov.

morocco-1167581_1280

Marocké pláže

Z jednej strany je Maroko ohraničené Atlantickým oceánom a z druhej strany Stredozemným morom. Niekoľko tisíc kilometrov rôznorodého pobrežia robí z Maroka destináciu snov. Medzi najkrajšie pláže patria napríklad rozprávková Al Hoceima, jedinečná Legzira alebo pláže v okolí historického mesta Essaouira.

wave-1557637_1280

 

Komentáre